Skip to content Skip to footer

Elektrik

''ELEKTRİĞİN OLDUĞU HER YERDE''

Hizmetlerimiz

Temel topraklamasından çevre aydınlatmasına, AG pano temini ve montajından YG trafo kurulumu ve güç artırımına kadar bütün elektrik taahhüt işleriniz için hizmet vermeye hazırız.

Elektrik projelendirme, yapının güvenli, enerji verimli ve işlevsel bir şekilde çalışmasını sağlamak için kritik bir adımdır. Uygun şekilde tasarlanmış bir elektrik projesi, elektrik arızalarını minimize eder, enerji tüketimini optimize eder ve kullanıcıların güvenliğini sağlar. Yeni yatırım ve geliştirmelerinizde, ihtiyaçların belirlenmesi-tanımlanması-projelendirilmesi- finansal analizleri ve şartname hazırlanmasında ekibinizin birer üyesi olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. 

Güçlü stoğumuz ve geniş malzeme tedarik ağımız ile birlikte siz değerli müşterilerimizin ihtiyaç ve sorunlarına hızlı bir çözüm ortağınız olmayı hedeflemekteyiz.

Üretimin en önemli destek birimlerinden birisi olan bakım-onarım faaliyetlerine yönelik aklınıza gelebilecek bütün hizmetleri biz sizlere sağlamaktayız. Gerek iş bazlı gerek ise tesisinize ait bütün bakım-onarım faaliyetlerini anahtar teslim kendi personellerimiz ile üstlenelim.

Eğitimli ve alanında yetkin mühendis kadrosuyla birlikte sizlere ihtiyaç duyduğunuz alanlarda teknik uygulamalı eğitim vermek konusunda istekliyiz.

Elektriğin binaya / tesise en güvenli ve verimli şekilde dağıtılması için dağıtım ve iletimde kullanılan elemanların bir arada bulunduğu kabin ‘’Elektrik Panosu” olarak tanımlanır. Elektrik panosu, şalt malzemeleri, kablolar gibi elektrik iletimini gerçekleştiren elemanların bir arada yer aldığı donanımdır.

 

Ana dağıtım panoları; tesislerin şebeke, jeneratör, ups, kompanzasyon gibi tüm sistemlerinin yönetildiği panolardır.

Kumanda ve MCC Panoları; otomasyon sistemleri ve akıllı ev gibi teknolojinin enerji ile kontrollerinin sağlanmasını amaçlayan güç kontrol sistemleridir.

 

Kompanzasyon Panoları; temel amacı güç faktörünü düzeltmektir. Bu sistemlerde; kondansatör, reaktör ve şönt gibi yüksek ısı üreten elemanlardan yararlanılır.

 

Panolardaki tüm ekipmanlar kısa devre, ısınma gibi pek çok riske karşı hesaplanmış olmalıdır. Alfess, tecrübeli kadrosu ile müşterilerine en uygun çözümü sunmaktadır.

Subscribe for the updates!